Skip to main content

Parcel · Map 6 · Lot 21

55 CARMEN HILL RD

Owner: BREW PAUL S + BARBARA A

Assessed value

$439,040

$357,700 bldg

Acreage

1.4 ac

$313,600 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 20, 1999

    BREW PAUL S + BARBARA A

    Bk/Pg 0625/0928

    $179,900
  2. Feb 3, 1992

    ROSSI STEVE M + KAREN C

    Bk/Pg 0447/0053

    $150,000
  3. Nov 22, 1991

    MINE HILL HOLDING CORP

    Bk/Pg 0444/0500

    $210,000
  4. Oct 5, 1965

    ORMSBY AGNES H

    Bk/Pg 0169/0735

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card