Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 18

115 TAYLOR RD

Owner: MCMAHON, MARTIN W + MARTHA C

Assessed value

$465,960

$320,670 bldg

Acreage

5.28 ac

$88,250 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 21, 2019

    MCMAHON, MARTIN W + MARTHA C

    Bk/Pg 1181/1047

  2. Sep 29, 2017

    MCMAHON MARTIN W

    Bk/Pg 1153/0026

  3. Sep 2, 2004

    MCMAHON MARTIN W

    Bk/Pg 0829/0642

    $600,000
  4. May 5, 2004

    RHEA RUSSELL BOON

    Bk/Pg 0811/1166

  5. Sep 14, 2001

    RHEA RUSSELL BOON +

    Bk/Pg 0678/0158

    $350,000

More on Taylor Rd

View source assessor card