Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 35

75 BEARDSLEY RD

Owner: REAGAN FRANK W + BARBARA

Assessed value

$412,580

$317,380 bldg

Acreage

1.39 ac

$296,820 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 13, 1992

    REAGAN FRANK W + BARBARA

    Bk/Pg 0461/1043

    $273,110
  2. Jun 11, 1992

    OLD RIDGE BUILDING CORP

    Bk/Pg 0454/0012

More on Beardsley Rd

View source assessor card
75 BEARDSLEY RD — New Milford Land Records