Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 42

66 BEARDSLEY RD

Owner: DIXON, ANDRE + SANDRA E

Assessed value

$425,180

$331,590 bldg

Acreage

1.38 ac

$308,101 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 20, 2021

    DIXON, ANDRE + SANDRA E

    Bk/Pg 1211/584

    $436,000
  2. Jun 24, 1994

    DANCKWERTH THOMAS M + JANICE F

    Bk/Pg 0497/0170

    $287,750
  3. Feb 16, 1993

    HILLARD ROBERT H

    Bk/Pg 0466/1027

    $275,000
  4. Jul 17, 1992

    BARKWOOD CONSTRUCTION CORP

    Bk/Pg 0455/0911

    $70,000

More on Beardsley Rd

View source assessor card