Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 45

60 BEARDSLEY RD

Owner: MAZZA ROBERT A + MARY E

Assessed value

$386,190

$291,970 bldg

Acreage

1.38 ac

$279,848 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 28, 2014

    MAZZA ROBERT A + MARY E

    Bk/Pg 1090/1006

    $342,500
  2. Feb 28, 2014

    BERNEY STEVEN R

    Bk/Pg 1090/1004

  3. Aug 7, 2001

    BERNEY STEVEN R + REBECCA S

    Bk/Pg 0674/0433

    $379,000
  4. Jun 24, 1996

    LACAVA WENDY LEE

    Bk/Pg 0538/0868

  5. Jun 16, 1995

    LACAVA GREGORY MICHAEL + WENDY LEE

    Bk/Pg 0516/0535

    $267,500

More on Beardsley Rd

View source assessor card