Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 55

28 BEARDSLEY RD

Owner: BURKE MICHAEL + VALERIE M

Assessed value

$391,650

$295,680 bldg

Acreage

1.46 ac

$268,253 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 13, 2018

    BURKE MICHAEL + VALERIE M

    Bk/Pg 1168/0117

    $370,000
  2. Jan 25, 2018

    HEALEY PATRICIA M

    Bk/Pg 1157/1118

  3. May 10, 2017

    RIGGS PATRICIA

    Bk/Pg 1146/0587

  4. Jul 8, 1998

    RIGGS GLENN E + PATRICIA M

    Bk/Pg 0586/0478

    $290,000
  5. Nov 16, 1995

    FARLEY DANIEL C & ANITA M

    Bk/Pg 0525/0963

    $282,800

More on Beardsley Rd

View source assessor card
28 BEARDSLEY RD — New Milford Land Records