Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 82 · Unit 5

10 FOX RIDGE DR

Owner: GINTY BEVIN K + JEFFREY T

Assessed value

$465,010

$351,820 bldg

Acreage

1.38 ac

$336,964 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 4, 2011

    GINTY BEVIN K + JEFFREY T

    Bk/Pg 1040/0214

    $439,900
  2. Feb 18, 2000

    HAMILTON EVELYN K LIVING TRST

    Bk/Pg 0629/0241

  3. Aug 21, 1997

    HAMILTON EVELYN K

    Bk/Pg 0564/0112

    $329,900
  4. Apr 30, 1992

    MILLERS FARM INC

    Bk/Pg 0451/0128

More on Fox Ridge Dr

View source assessor card