Skip to main content

Parcel · Map 32 · Lot 1 · Unit 4

119 SHERMAN RD

Owner: GEYER PETER P + PATRICIA A

Assessed value

$641,970

$536,620 bldg

Acreage

4.37 ac

$146,904 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 21, 2007

    GEYER PETER P + PATRICIA A

    Bk/Pg 0948/0826

    $700,000
  2. Aug 4, 1997

    VIC NELSON ASSOCIATES INC

    Bk/Pg 0563/0111

    $200,000
  3. Jan 28, 1986

    CONTEMPORARY HABITAT INC

    Bk/Pg 0339/0690

More on Sherman Rd

View source assessor card