Skip to main content

Parcel · Map 36 · Lot 25

55 OUTLOOK RD

Owner: LATHROP ILSE A L/U +; LATHROP CHRISTOPH K + NADIA

Assessed value

$300,440

$202,440 bldg

Acreage

3.09 ac

$97,230 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 12, 2009

    LATHROP ILSE A L/U +

    Bk/Pg 0978/0889

  2. Aug 7, 2000

    LATHROP ILSE

    Bk/Pg 0641/0471

  3. Aug 28, 1973

    LATHROP KENNETH A + ILSE

    Bk/Pg 0227/0217

  4. Feb 25, 1972

    LATHROP GEORGE L + ETHEL M

    Bk/Pg 0212/0166

More on Outlook Rd

View source assessor card