Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 28

10 APRIL DR

Owner: TITUS MARK A + MARIE A

Assessed value

$332,710

$251,720 bldg

Acreage

1.46 ac

$227,884 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 24, 1999

    TITUS MARK A + MARIE A

    Bk/Pg 0604/0445

    $221,750
  2. Sep 18, 1998

    NOWAK HENRY P + TERESA A

    Bk/Pg 0592/0232

    $216,000
  3. Jan 13, 1995

    KUBISEK BRIAN S & JAN ELLEN

    Bk/Pg 0508/0632

    $201,150
  4. Jul 15, 1994

    SPATOLA JOHN

    Bk/Pg 0498/0580

    $56,000
  5. Dec 22, 1987

    BARBER MICHAEL M

    Bk/Pg 0383/0728

More on April Dr

View source assessor card