Skip to main content

Parcel · Map 6 · Block 4 · Lot 18

34 CARMEN HILL RD

Owner: BRUZZI ABBY L

Assessed value

$306,180

$223,720 bldg

Acreage

1.72 ac

$178,012 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 22, 2024

    BRUZZI ABBY L

    Bk/Pg 1276/232

  2. Sep 11, 2000

    BRUZZI ROBERT I + ABBY L

    Bk/Pg 0643/0505

    $227,000
  3. Jun 1, 1998

    SANDER CAROLYN A + ARTHUR J

    Bk/Pg 0583/0195

    $178,500
  4. May 1, 1991

    BINGMAN MICHAEL S + DEBORAH A

    Bk/Pg 0434/0959

    $170,000

More on Carmen Hill Rd

View source assessor card
34 CARMEN HILL RD — New Milford Land Records