Skip to main content

Parcel · Map 38 · Lot 10

34 RIDGE CREST DR

Owner: SEGAL DARREN ARI + KRISTY LEIGH

Assessed value

$368,460

$265,370 bldg

Acreage

2.2 ac

$167,482 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 23, 2025

    SEGAL DARREN ARI + KRISTY LEIGH

    Bk/Pg 1297/300

    $525,000
  2. Apr 6, 2021

    NORGARD, ROBERT

    Bk/Pg 1217/655

    $365,000
  3. Sep 9, 2013

    PELTON LYLE M

    Bk/Pg 1083/0100

    $276,500
  4. Dec 10, 2010

    PALOIAN LISA GRUBISA

    Bk/Pg 1022/0416

    $288,000
  5. Aug 11, 2010

    NINE GOOD HILL ROAD LLC

    Bk/Pg 1014/0606

    $170,000

More on Ridge Crest Dr

View source assessor card