Skip to main content

Parcel · Map 39 · Lot 4

120 SHERMAN RD

Owner: BALDINO EMOKE T

Assessed value

$441,200

$330,540 bldg

Acreage

3.75 ac

$117,653 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 6, 2017

    BALDINO EMOKE T

    Bk/Pg 1144/0815

  2. Oct 11, 2016

    TOMCSANYI HELEN EST OF

    Bk/Pg 1135/0800

  3. Oct 11, 2016

    TOMCSANYI HELEN EST OF

    Bk/Pg 1135/0799

  4. Feb 10, 2014

    TOMCSANYI HELEN

    Bk/Pg 1090/0311

  5. Jan 10, 2014

    TOMCSANYI HELEN+BALDINO EMOKE T

    Bk/Pg 1089/0264

More on Sherman Rd

View source assessor card