Skip to main content

Parcel · Map 44 · Lot 55

103 CREAMERY RD

Owner: HATCH RUSSELL B

Assessed value

$335,720

$244,790 bldg

Acreage

2.55 ac

$131,655 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 22, 2005

    HATCH RUSSELL B

    Bk/Pg 0863/0741

  2. Aug 3, 2000

    HATCH RUSSELL B + BARBARA A

    Bk/Pg 0641/0252

    $260,000
  3. Mar 5, 1993

    BUNNELL RICHARD A

    Bk/Pg 0467/0883

    $40,000
  4. Dec 11, 1991

    HEANEY BARBARA S

    Bk/Pg 0445/0241

More on Creamery Rd

View source assessor card