Skip to main content

Parcel · Map 44 · Lot 67

74 BONNIE VU LN

Owner: SCHMIDT THOMAS E + GIINPING IRENE

Assessed value

$346,150

$266,070 bldg

Acreage

1.43 ac

$242,063 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 18, 1995

    SCHMIDT THOMAS E + GIINPING IRENE

    Bk/Pg 0508/0800

    $222,000
  2. May 15, 1986

    CORDEIRO CONSTRUCTION CORP

    Bk/Pg 0345/0466

More on Bonnie Vu Ln

View source assessor card