Assessed value
$5,940
Acreage
21.75 ac
$273 / ac
Land use
717
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Jan 17, 2008
— PATTERSON ARTHUR F + MARCIA L
Bk/Pg 0956/1146
Jul 1, 1998
— PATTERSON ARTHUR F + MARCIA L
Bk/Pg 0586/0186
Oct 4, 1996
— ROSS HELEN T
Bk/Pg 0545/0729
Oct 4, 1996
— ROSS HELEN T ET AL
Bk/Pg 0545/0719
Jul 2, 1996
— ROSS HELEN T ET AL
Bk/Pg 0539/0709
More on Walker Brook Rd
21 WALKER BROOK RD
$5,040 · 3 ac
60 WALKER BROOK RD
$435,330 · 6.11 ac
105 WALKER BROOK RD
$1,200,470 · 31.7 ac · Built 1950
250 WALKER BROOK RD
$317,590 · 2.86 ac
265 WALKER BROOK RD
$429,380 · 10.62 ac
269 WALKER BROOK RD
$454,790 · 15.1 ac
286 WALKER BROOK RD
$297,360 · 2.76 ac
323 WALKER BROOK RD
$159,600 · 0.91 ac · Built 1991