Skip to main content

Parcel · Map 46 · Lot 17

188 STILSON HILL RD

Owner: HASIJA KENNETH ANJUM; WEILER TRACY

Assessed value

$758,870

$516,600 bldg

Acreage

15.11 ac

$50,223 / ac

Land use

101

R80/60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 21, 2024

    HASIJA KENNETH ANJUM

    Bk/Pg 1281/27

    $1,100,000
  2. Apr 30, 2021

    MATTON, PETER V + BARBARA J

    Bk/Pg 1219/438

    $850,000
  3. Jan 6, 2000

    GRECO RONALD + PASQUALIN

    Bk/Pg 0626/0993

    $138,000
  4. Jan 6, 2000

    SCHREIBER SONIA

    Bk/Pg 0626/0991

  5. Dec 16, 1954

    SCHREIBER EDWARD + SONIA

    Bk/Pg 0140/0518

More on Stilson Hill Rd

View source assessor card