Assessed value
$268,870
$191,240 bldg
Acreage
1.2 ac
$224,058 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
Gaylordsville, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Oct 17, 2008
— CABRERA IVAN
Bk/Pg 0975/0346
Aug 25, 2008
— G M A C MORTGAGE LLC
Bk/Pg 0972/0378
Jul 31, 2008
— CABRERA IVAN
Bk/Pg 0970/1088
Jun 26, 2007
— ELZEA CHANNON C
Bk/Pg 0941/0808
Jun 15, 2000
— FRANZESE LAWRENCE M + KELLY M
Bk/Pg 0637/0844
More on Squash Hollow Rd
2 SQUASH HOLLOW RD
$307,370 · 1.07 ac
10 SQUASH HOLLOW RD
$273,490 · 1.78 ac
20 SQUASH HOLLOW RD
$257,530 · 0.64 ac
24 SQUASH HOLLOW RD
$310,520 · 0.68 ac
26 SQUASH HOLLOW RD
$359,520 · 4.04 ac
28 SQUASH HOLLOW RD
$320,530 · 12.7 ac
38 SQUASH HOLLOW RD
$354,900 · 1.34 ac · Built 1950
42 SQUASH HOLLOW RD
$296,310 · 1.21 ac