Skip to main content

Parcel · Map 48 · Lot 12

201 ASPETUCK RDG RD

Owner: SALTO NELSON RONALDO LANDIN; YACHULKE KRISTI NICOLE

Assessed value

$268,380

$190,050 bldg

Acreage

1.24 ac

$216,435 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 4, 2024

    SALTO NELSON RONALDO LANDIN

    Bk/Pg 1270/1135

  2. Jan 22, 2024

    SALTO NELSON RONALDO LANDIN

    Bk/Pg 1269/674

    $309,278
  3. Jan 22, 2024

    MULLE DENISE D

    Bk/Pg 1269/673

  4. Dec 26, 2000

    MULLE THEODORE B JR + DENISE D

    Bk/Pg 0651/0952

    $197,000
  5. Jan 9, 1989

    JEJER ROSEMARY M

    Bk/Pg 0402/0203

More on Aspetuck Rdg Rd

View source assessor card