Skip to main content

Parcel · Map 48 · Lot 34

8 WHITE SWAN DR

Owner: BARROW RICHARD A + MARIA I

Assessed value

$255,850

$185,640 bldg

Acreage

1.07 ac

$239,112 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 29, 2003

    BARROW RICHARD A + MARIA I

    Bk/Pg 0786/0389

    $268,000
  2. Jul 25, 2002

    GLEASON EDITH D U/W TRUST +

    Bk/Pg 0712/0108

  3. Jul 13, 2001

    GLEASON EDITH D EST OF

    Bk/Pg 0671/0751

  4. Jun 23, 2000

    GLEASON EDITH D

    Bk/Pg 0638/0291

    $187,500
  5. Jun 6, 2000

    WARKENTIN LIVING TRUST

    Bk/Pg 0637/0010

More on White Swan Dr

View source assessor card