Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 4

214 ASPETUCK RDG RD

Owner: ROBINSON JAMIE; CARMONA ELSA

Assessed value

$345,800

$249,550 bldg

Acreage

1.21 ac

$285,785 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 8, 2024

    ROBINSON JAMIE

    Bk/Pg 1273/389

  2. May 15, 2014

    ROBINSON JAMIE

    Bk/Pg 1094/0670

    $274,900
  3. Jun 27, 2000

    VAN DOREN MARY B

    Bk/Pg 0638/0553

    $230,000
  4. Oct 11, 1990

    ESPITEE PHILIP R & JOYCE

    Bk/Pg 0427/1075

More on Aspetuck Rdg Rd

View source assessor card