Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 7

206 ASPETUCK RDG RD

Owner: SPAMPINATO, STEPHEN A

Assessed value

$329,000

$236,600 bldg · $3,430 land

Acreage

2.16 ac

$152,315 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 3, 2020

    SPAMPINATO, STEPHEN A

    Bk/Pg 1207/841

  2. Dec 3, 2020

    BIONDINO, CAROL EST OF

    Bk/Pg 1207/840

  3. Dec 3, 2020

    BIONDINO, CAROL EST OF

    Bk/Pg 1207/839

  4. Apr 29, 2002

    BIONDINO CAROL

    Bk/Pg 0702/0565

    $318,500
  5. Feb 5, 1999

    KAISER JOSEPH A JR + CYNTHIA

    Bk/Pg 0603/0191

    $188,000

More on Aspetuck Rdg Rd

View source assessor card