Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 25

19 LONG MTN RD

Owner: IBOY, SERGIO S + BERNICE M

Assessed value

$315,210

$238,070 bldg

Acreage

1.08 ac

$291,861 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 30, 2021

    IBOY, SERGIO S + BERNICE M

    Bk/Pg 1228/270

    $385,000
  2. Feb 2, 2007

    PLUMMER CHRIS + LUCIA LOPEZ

    Bk/Pg 0927/0721

    $372,500
  3. Oct 2, 2002

    AITKEN STEVEN + ROBYN DOYON

    Bk/Pg 0720/0792

    $283,900
  4. Mar 5, 1985

    WINSLOW JOHN M + SHEILA M

    Bk/Pg 0325/0463

More on Long Mtn Rd

View source assessor card