Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 29

25 LONG MTN RD

Owner: BARKAL THOMAS R + VALERIE D

Assessed value

$358,610

$266,700 bldg

Acreage

1.35 ac

$265,637 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 30, 1995

    BARKAL THOMAS R + VALERIE D

    Bk/Pg 0515/0483

    $202,000
  2. Mar 29, 1995

    DEMEGLIO MICHAEL A

    Bk/Pg 0511/0748

  3. Dec 12, 1994

    DIMEGLIO MICHAEL A

    Bk/Pg 0506/0923

  4. Oct 11, 1978

    DIMEGLIO MICHAEL A + LAUREL L

    Bk/Pg 0278/0146

    $101,500

More on Long Mtn Rd

View source assessor card