Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 114 · Unit 25

42 COUNTRY FARM LN

Owner: MCLACHLAN WILLIAM M + DEBORAH

Assessed value

$380,380

$281,470 bldg

Acreage

1.17 ac

$325,111 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 20, 1993

    MCLACHLAN WILLIAM M + DEBORAH

    Bk/Pg 0477/0480

    $216,000

More on Country Farm Ln

View source assessor card