Assessed value
$614,810
$409,500 bldg
Acreage
9.34 ac
$65,825 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Dec 8, 2020
— WALTON, PAULA D
Bk/Pg 1208/130
Nov 30, 1990
— WALTON BRIAN R + PAULA D
Bk/Pg 0429/0955
Assessed value
$614,810
$409,500 bldg
Acreage
9.34 ac
$65,825 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
New Milford, CT
Dec 8, 2020
— WALTON, PAULA D
Bk/Pg 1208/130
Nov 30, 1990
— WALTON BRIAN R + PAULA D
Bk/Pg 0429/0955