Assessed value
$308,000
$217,840 bldg
Acreage
2.42 ac
$127,273 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Sep 26, 2005
— MILLER GEORGE P
Bk/Pg 0876/0556
Jun 14, 1991
— PLOOF FREDERICK P
Bk/Pg 0438/0216
Assessed value
$308,000
$217,840 bldg
Acreage
2.42 ac
$127,273 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
New Milford, CT
Sep 26, 2005
— MILLER GEORGE P
Bk/Pg 0876/0556
Jun 14, 1991
— PLOOF FREDERICK P
Bk/Pg 0438/0216