Skip to main content

Parcel · Map 50 · Lot 105

3 OLD PARKWOOD RD

Owner: HOLICK BRYON + ANDREA

Assessed value

$322,560

$240,660 bldg

Acreage

1.55 ac

$208,103 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 2, 2005

    HOLICK BRYON + ANDREA

    Bk/Pg 0869/0293

    $340,000
  2. Sep 9, 1997

    PERINE EVERETT C

    Bk/Pg 0565/0462

    $187,000
  3. Apr 29, 1988

    MCAFEE TIMOTHY L + JANICE C

    Bk/Pg 0388/1017

    $215,000

More on Old Parkwood Rd

View source assessor card