Skip to main content

Parcel · Map 51 · Lot 94

12 OLD PARKWOOD RD

Owner: RUSSELL GEORGE A + STACEY A

Assessed value

$312,900

$227,990 bldg

Acreage

1.84 ac

$170,054 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 20, 2019

    RUSSELL GEORGE A + STACEY A

    Bk/Pg 1177/1060

    $287,500
  2. May 20, 2019

    HIPP JOSEPHINE A

    Bk/Pg 1177/1059

  3. May 20, 2019

    HIPP JOSEPHINE A

    Bk/Pg 1177/1057

  4. Jul 26, 2017

    HIPP JOSEPHINE A

    Bk/Pg 1149/1137

  5. Feb 21, 2017

    HIPP JOSEPHINE A

    Bk/Pg 1142/0822

More on Old Parkwood Rd

View source assessor card