Skip to main content

Parcel · Map 50 · Block 1 · Lot 19

33 CHESTNUT LAND RD

Owner: ANDERSON PETER F

Assessed value

$303,590

$168,560 bldg

Acreage

9.87 ac

$30,759 / ac

Land use

101

R40/B1

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 1, 2015

    ANDERSON PETER F

    Bk/Pg 1111/0937

  2. Jun 1, 2015

    OHMEN PAULINE R EST OF

    Bk/Pg 1111/0936

  3. Oct 16, 2014

    OHMEN PAULINE R EST OF

    Bk/Pg 1101/1169

  4. Mar 7, 1986

    OHMEN PAULINE R

    Bk/Pg 0341/0727

More on Chestnut Land Rd

View source assessor card