Skip to main content

Parcel · Map 52 · Lot 13 · Unit 4

92 CHAPIN RD

Owner: SCHETTINO MARK A; WEISS ANTOINETTE

Assessed value

$342,720

$257,670 bldg · $4,550 land

Acreage

1.38 ac

$248,348 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 24, 2025

    SCHETTINO MARK A

    Bk/Pg 1296/2

    $520,000
  2. Sep 26, 2025

    NEFF KATHLEEN

    Bk/Pg 1293/818

  3. May 19, 1987

    NEFF JOSEPH J + KATHLEEN

    Bk/Pg 0370/0278

    $174,400

More on Chapin Rd

View source assessor card