Skip to main content

Parcel · Map 53 · Lot 2

213 STILSON HILL RD

Owner: MEYER JEFFREY P

Assessed value

$412,900

$302,330 bldg

Acreage

3.55 ac

$116,310 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 13, 2012

    MEYER JEFFREY P

    Bk/Pg 1047/0551

    $80,000
  2. Dec 12, 2001

    BONTEMPO MICHELE

    Bk/Pg 0687/0904

  3. Sep 8, 1992

    SARAY MICHAEL + MICHELE

    Bk/Pg 0459/0152

  4. Feb 8, 1990

    SARAY MICHELE

    Bk/Pg 0418/0204

  5. Nov 2, 1984

    BONTEMPO MICHELE

    Bk/Pg 0322/0185

More on Stilson Hill Rd

View source assessor card
213 STILSON HILL RD — New Milford Land Records