Skip to main content

Parcel · Map 53 · Lot 18

236 STILSON HILL RD

Owner: KAUER DONALD F + PAMELA

Assessed value

$339,710

$227,640 bldg

Acreage

6.41 ac

$52,997 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 20, 1999

    KAUER DONALD F + PAMELA

    Bk/Pg 0608/0338

  2. Dec 21, 1998

    KAUER DONALD F

    Bk/Pg 0599/0932

    $198,500
  3. Jun 27, 1983

    FERRY WILLIAM F

    Bk/Pg 0306/1132

  4. Aug 15, 1975

    FERRY WILLIAM F + EST OF PAOLA E

    Bk/Pg 0240/0105

    $56,500

More on Stilson Hill Rd

View source assessor card
236 STILSON HILL RD — New Milford Land Records