Skip to main content

Parcel · Map 55 · Lot 109

299 ASPETUCK RDG RD

Owner: BURCH, DENNIS; WERDELIN, CRAIG

Assessed value

$333,830

$227,360 bldg · $4,340 land

Acreage

1.69 ac

$197,533 / ac

Land use

107

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 6, 2019

    BURCH, DENNIS

    Bk/Pg 1182/777

    $295,000
  2. Apr 30, 2002

    WALLACE BETTE ANNE

    Bk/Pg 0702/1046

    $287,500
  3. Dec 15, 1993

    TYSON CHRISTINE

    Bk/Pg 0484/0093

  4. Jul 2, 1993

    TYSON CHRISTINE +TRACEY + ALEXIS

    Bk/Pg 0475/0012

  5. Apr 20, 1993

    TYSON CHRISTINE

    Bk/Pg 0470/0843

More on Aspetuck Rdg Rd

View source assessor card