Skip to main content

Parcel · Map 55 · Lot 136

351 ASPETUCK RDG RD

Owner: WHEATON MATTHEW C + YATES CARLA J

Assessed value

$340,970

$247,660 bldg

Acreage

2.29 ac

$148,895 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 17, 2004

    WHEATON MATTHEW C + YATES CARLA J

    Bk/Pg 0842/0911

    $415,000
  2. Aug 12, 2004

    KELLY JOANNA

    Bk/Pg 0826/0780

    $387,500
  3. Jan 23, 2001

    MATTY WILHELM CARL + CAROL ANN EST OF

    Bk/Pg 0654/0067

  4. Aug 6, 1993

    MATTY WILHELM CARL&CAROL ANN

    Bk/Pg 0476/0878

  5. Jun 2, 1982

    MATTY CAROL ANN

    Bk/Pg 0297/0620

More on Aspetuck Rdg Rd

View source assessor card