Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 40

47 PUTNAM RD

Owner: HACK EVAN R; DISIDORI DIANE MARIE

Assessed value

$373,940

$283,780 bldg

Acreage

1.05 ac

$356,133 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 4, 2022

    HACK EVAN R

    Bk/Pg 1253/527

  2. Nov 19, 2015

    HACK EVAN R + DIANE M

    Bk/Pg 1120/0319

  3. Jun 4, 2002

    HACK EVAN R + DIANE M

    Bk/Pg 0706/0803

  4. Jul 1, 1988

    HACK EVAN R + DISIDORI DIANE M

    Bk/Pg 0392/1079

    $265,000

More on Putnam Rd

View source assessor card