Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 41

49 PUTNAM RD

Owner: GARRISON AMANDA; ADAMS CHRISTINA

Assessed value

$335,300

$241,080 bldg

Acreage

1.05 ac

$319,333 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 17, 2022

    GARRISON AMANDA

    Bk/Pg 1246/520

    $475,000
  2. Jul 27, 2005

    TOTH MARK A + KATHLEEN A

    Bk/Pg 0868/0228

    $405,000
  3. Sep 29, 1989

    DUDA LEONARD W JR&JOYCE A

    Bk/Pg 0413/0279

    $230,500

More on Putnam Rd

View source assessor card