Skip to main content

Parcel · Map 8 · Lot 62

5 TWIN BROOKS DR

Owner: SIMMONS CHRISTOPHER + PAMELA

Assessed value

$339,220

$259,980 bldg

Acreage

2.14 ac

$158,514 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 16, 2015

    SIMMONS CHRISTOPHER + PAMELA

    Bk/Pg 1118/0888

    $275,000
  2. Jun 29, 2004

    TIETJEN KURT W + HEATHER A

    Bk/Pg 0820/0467

    $410,000
  3. Dec 6, 1999

    STEINBERG GERALD + DEBORAH S

    Bk/Pg 0625/0642

    $282,500
  4. Jun 21, 1994

    PROUDLEY JOHN C&HARRIET ANN

    Bk/Pg 0496/0658

    $229,000
  5. Jun 27, 1986

    ROSNER BRIAN D&JACQUELINE

    Bk/Pg 0348/0966

More on Twin Brooks Dr

View source assessor card