Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 68

46 PUTNAM RD

Owner: FERNANDEZ DIAN C + GALE L + JAMES B

Assessed value

$319,690

$228,690 bldg

Acreage

1.15 ac

$277,991 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 30, 2022

    FERNANDEZ DIAN C + GALE L + JAMES B

    Bk/Pg 1250/147

  2. Jan 19, 2016

    FERNANDEZ DIAN C + GALE L + JAMES B

    Bk/Pg 1122/0990

  3. May 26, 1993

    LINABURY CARROLL B

    Bk/Pg 0472/0602

  4. Dec 15, 1986

    FERNANDEZ CARROLL B

    Bk/Pg 0360/0366

More on Putnam Rd

View source assessor card