Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 98

30 PUTNAM RD

Owner: COLP MICHAEL J + KIMBERLY ANN

Assessed value

$301,910

$217,210 bldg

Acreage

1.09 ac

$276,982 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 31, 1991

    COLP MICHAEL J + KIMBERLY ANN

    Bk/Pg 0436/0321

    $164,000

More on Putnam Rd

View source assessor card