Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 127 · Unit 1A

82 MERRYALL RD

Owner: HICKS TYLER THOMAS

Assessed value

$257,670

$174,440 bldg

Acreage

1.46 ac

$176,486 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 17, 2024

    HICKS TYLER THOMAS

    Bk/Pg 1273/904

    $375,000
  2. Dec 17, 2004

    OLGUIN PEDRO H + PEREZ MARIA D

    Bk/Pg 0842/0847

    $270,000
  3. Aug 3, 1976

    JACKSON ELDEN F + DONNA L

    Bk/Pg 0247/0496

More on Merryall Rd

View source assessor card