Skip to main content

Parcel · Map 57 · Lot 228

4 HIPP RD

Owner: MANDZUK CRAIG + STACK JENNIFER

Assessed value

$428,750

$306,460 bldg

Acreage

2.59 ac

$165,541 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 13, 2018

    MANDZUK CRAIG + STACK JENNIFER

    Bk/Pg 1166/0782

    $330,000
  2. Mar 10, 2008

    SUDELL JOHN J + HELEN M

    Bk/Pg 0960/0547

    $290,000
  3. Aug 7, 2006

    SUDELL JAMES J

    Bk/Pg 0909/0868

  4. Jun 10, 2003

    SUDELL JAMES J + JENNIFER M

    Bk/Pg 0759/1179

  5. Dec 21, 2000

    SUDELL JAMES J + FLORIO JENNIFER M

    Bk/Pg 0651/0630

    $185,000

More on Hipp Rd

View source assessor card