Skip to main content

Parcel · Map 58 · Lot 41

7 AJA LN

Owner: BARNEY PATRICK J

Assessed value

$476,840

$364,280 bldg

Acreage

2.08 ac

$229,250 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 18, 2017

    BARNEY PATRICK J

    Bk/Pg 1149/0508

  2. Sep 9, 2002

    BARNEY PATRICK J + KAREN

    Bk/Pg 0717/0722

    $429,900
  3. Sep 9, 2002

    HILLTOP CONSTRUCTION LLC

    Bk/Pg 0717/0720

  4. Jan 2, 1998

    HINCKLEY JOSEPH JR

    Bk/Pg 0572/0312

    $40,000
  5. Nov 24, 1997

    BOSKI GLENN SR

    Bk/Pg 0569/0899

    $27,833

More on Aja Ln

View source assessor card