Skip to main content

Parcel · Map 58 · Lot 42

10 AJA LN

Owner: GALLAGHER, BRIAN + JESSICA

Assessed value

$350,980

$248,080 bldg

Acreage

2.41 ac

$145,635 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 1, 2020

    GALLAGHER, BRIAN + JESSICA

    Bk/Pg 1207/402

    $395,000
  2. Jul 3, 2003

    PIERCE KATHLEEN L

    Bk/Pg 0764/1163

  3. Jul 31, 1995

    PIERCE NORMAN A + KATHLEEN L

    Bk/Pg 0519/0209

    $231,915
  4. Apr 28, 1995

    WAYDEN BUILDERS INC

    Bk/Pg 0513/0973

  5. Aug 13, 1976

    S K G ASSOCIATES INC

    Bk/Pg 0247/0733

More on Aja Ln

View source assessor card