Assessed value
$227,850
$156,030 bldg
Acreage
1.32 ac
$172,614 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Jan 27, 2017
— BALLARD JEFF + BEERS SUELLEN
Bk/Pg 1141/0862
Jun 3, 2016
— BUCZEK CATHERINE EST OF
Bk/Pg 1128/0839
Sep 28, 2015
— BUCZEK CATHERINE EST OF
Bk/Pg 1117/0968
Dec 1, 1987
— BUCZEK CATHERINE
Bk/Pg 0382/0599
More on Chestnut Land Rd
4 CHESTNUT LAND RD
$316,750 · 0.35 ac
8 CHESTNUT LAND RD
$279,440 · 0.3 ac
10 CHESTNUT LAND RD
$203,350 · 0.48 ac
12 CHESTNUT LAND RD
$189,770 · 0.3 ac
25 CHESTNUT LAND RD
$238,210 · 0.48 ac
26 CHESTNUT LAND RD
$2,017,610 · 9 ac · Built 1810
31 CHESTNUT LAND RD
$614,810 · 2.25 ac · Built 1800
33 CHESTNUT LAND RD
$303,590 · 9.87 ac