Assessed value
$431,550
$301,350 bldg
Acreage
3.76 ac
$114,774 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Dec 28, 2005
— MERKLING MELISSA
Bk/Pg 0887/1124
Jun 26, 1989
— ASHE MICHAEL E
Bk/Pg 0409/0758
Assessed value
$431,550
$301,350 bldg
Acreage
3.76 ac
$114,774 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
New Milford, CT
Dec 28, 2005
— MERKLING MELISSA
Bk/Pg 0887/1124
Jun 26, 1989
— ASHE MICHAEL E
Bk/Pg 0409/0758