Assessed value
$321,020
$232,680 bldg
Acreage
2.4 ac
$133,758 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Jul 24, 2012
— GOERSCH BRIAN M
Bk/Pg 1056/0018
Jul 24, 2012
— POISSONIER ROBERT H
Bk/Pg 1056/0016
Jul 24, 2012
— POISSONIER ROBERT H
Bk/Pg 1056/0015
Jul 27, 1999
— POISSONIER ROBERT H + ARLENE M
Bk/Pg 0615/0386
May 12, 1988
— GILLOTTI MICHAEL +
Bk/Pg 0389/0679
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900