Assessed value
$295,120
$216,020 bldg
Acreage
1.4 ac
$210,800 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Jul 31, 1997
— HARTMAN WILLIAM J + JESSICA E
Bk/Pg 0562/0867
Dec 13, 1996
— FEDERAL NATIONAL MORT ASSOC
Bk/Pg 0549/0239
Dec 14, 1989
— NEARY BRIAN E +
Bk/Pg 0416/0271
May 22, 1987
— CAIN VIRGIL W + MCBREAIRTY MELODY
Bk/Pg 0370/0655
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900