Assessed value
$722,400
$623,350 bldg
Acreage
2.08 ac
$347,308 / ac
Land use
101
R40
Year built
1930
416 sqft
Owner mailing
1164 UNION ST BROOKLYN, NY 11225
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Apt/Res Garage
- Year built
- 1930
- Living area
- 416 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Aluminum Sidng
Recorded sales
Jul 19, 2021
— 120 WEST MEETINGHOUSE ROAD PARTNERS LLC
Bk/Pg 1225/328
Jun 16, 2021
— HATTOX, SUSAN E EST OF
Bk/Pg 1222/978
Nov 30, 2020
— HATTOX, SUSAN E EST OF
Bk/Pg 1207/157
Dec 4, 1997
— HATTOX SUSAN E
Bk/Pg 0570/0410
Dec 4, 1997
— BANK UNITED
Bk/Pg 0570/0408
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900