Assessed value
$300,010
$206,080 bldg
Acreage
1.01 ac
$297,040 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Dec 3, 2025
— PERLOWSKY FRANK D + DALENE J
Bk/Pg 1296/355
Jan 18, 1996
— PERLOWSKY FRANK D
Bk/Pg 0528/0926
May 27, 1994
— PERLOWSKY FRANK D
Bk/Pg 0495/0069
Apr 26, 1994
— PERLOWSKY REGINA EST OF &
Bk/Pg 0492/0846
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900